مترجم همزمان ترکی استانبولی و مشاور تجاری در ایران و ترکیه


IRAN Uluslararası Borsa, Banka, Sigorta ve Özelleştirme Fuarı(Finex 2017-2018)

TAHRAN Uluslararası Borsa Banka ve Sigorta Fuarı (Finex 2017-2018)

İran Yatırım Piyasası, Tahran Uluslararası Fuar alanında, FINEX 2017 fuarının, borsa, banka ve sigortanın, yabancı şirketlerin,İran kredi kart,iran kredi kart geçerlimi,iran para transfer,irana para gönderömek,İran banka sistemi,İran bankaları,İran sigorta sistemi,İran petrol borsası,İran borsa notları,iranda yatırım, Türkiye ile İran, ekonomik ilişkilerin, ticaret, İran İhracat Zirvesi ve Fuarı, firmanın katılımı, İran'dan iş adamı, ülkenin yatırımcı, Fuar alanı, ziyaret eden İranlı, Borsalar Birliği, dünyada en ucuz altın fiyatları,iran'da altın ucuz mu,iran altın fiyatları 2016,iran'dan altın getirmek,iran altın bilezik,iranda altin fiyatlari 2016,iran altın fiyatları 2017,iran'da 1 gram altın fiyatı, iran riyali,iran riyali kaç dolar,iran para birimi tl karşılığı,200 iran riyali kaç tl eder,iran parası 10000 ne kadar,iran parası 5000 ne kadar,ırak para birimi,iran para birimi tümen, iran petrol rezervi,iran petrol haritası,tahran borsası,iran ekonomisi,opec,iran kadınları, iran metal borsası

 

iran tahran borsa banka sigorta fuari 2017 2018

 

Uluslararası Borsa Banka ve Sigorta Fuarı (Finex 2017) Hakkında

İran Banka, Döviz ve Sigorta Sergisi Fuar, finansal sektörde faaliyet gösteren tüm şirketleri aynı çatı altında toplayan önemli olaylardan biridir. Bu sektöre ait tüm ürün ve hizmetler sergilenmektedir. Bu sektöre yeni geliştirilen ürünler ve hizmetler yer alıyor. Ziyaretçiler bu nedenle en yeni finansal araç ve hizmetleri tanıma şansı bulur ve katılımcılar çok sayıda potansiyel müşterinin karşısına büyük bir maruz kal alırlar. Bu, geleceğe işinize yardımcı olacak güçlü iş ağı kurma platformudur. Banka, Döviz ve Sigorta Sergisi, bu etkinliğe profesyonel yatırım kararı vermek amacıyla gelen çok sayıda ziyaretçiyi cezbetmektedir. Bu nedenle, bu serginin 10. baskısı 15-18 Nisan 2016'da Tahran Uluslararası Kalıcı Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek ve bu bağlamda serginin katılımcıları için farklı bir yaklaşımla özel bir hizmet sunmayı planlıyoruz.

 

Organizatör Hakkında          

SEO Bilgi Yaygınlaştırma ve Hizmetler PJS Co (SIDSCO) yaklaşık 12 yıl önce "Finansal varlıklara yatırım kültürü yaymak" yaklaşımıyla kurulmuştur.

M & T Solutions uluslararası ticaret fuarlarını ve çeşitli ülkelerdeki farklı sergiler düzenliyor. Stand tasarım, broşür tasarımı ve üretimi, ticari hediye hazırlama, ticaret turları gibi fuarlara başarılı bir şekilde katılmakla ilgili çeşitli hizmetler sağlanmaktadır.

Sergilerin yanı sıra müşterilerimize pazarlama, yönetim ve ticaret çözümleri sunuyoruz. Uzmanlarının deneyimlerine dayanan M & T Çözümleri, pazarlama çözümleri sunar ve Market Research'te sizin adınıza hareket etmeye ve hedef pazarlarınıza, özellikle Irak Pazarına başarılı bir yaklaşımda bulunmaya yardımcı olmaya hazırdır.

Uluslararası en ünlü proje yönetimi ve ticaret şirketlerinde görev yapan 25 yıllık bir ortalama çalışma tecrübesine sahip uluslararası pazarlama ve işletmenin farklı alanlarındaki uzmanlardan oluşan bir grup, M & T Çözümleri şirketini kurarak M & T Çözümleri şirketini kurdular. Potansiyellerinin en iyisini uluslararası ticaret dünyasına sunarlar.

Tehran Uluslararası Kalıcı Fuar Alanı          

 

Tahran İran değil, ancak İran'ın ulaşım ağının odak noktası olan bu büyük metropolün ve ulusun ekonomik faaliyetlerinin% 40'ından fazlasının gerçekleştiği merkezi olmasa da, değişen İran'ın tam olarak kavranması mümkün olmayacaktır . Tahran, İran'ın ayna. Bu genç metropolde yaşayanların farklı inanç, kültür, dil ve yaşam stilleri ile ülkenin her yerinden gelmiş ve birlikte ulusal ve uluslararası bağlamda yaşıyor. Modern toplumların büyük kentlerde şekillendiği ve dolayısıyla İran'ın geleceğinin Tahran'da oluştuğu kaydedilebilir.

İran karışık ve gizemli bir ülke ve Tahran daha çok. Faaliyetler, nüfus ve kültürler, insanlara önceden aşina olmadan birbirleriyle ilişkili yeni ve değişen bir mantık şekillendirmektedir. Bu fenomen, sorunlu olmasına rağmen yenilikleri genişletir ve kolaylaştırır ve

Aslında bu, yeni dinamizm yaratmak için tüm metropolitelerin bir özelliğidir. Bir şehri anlamak için ekonomik, sosyal ve kültürel bilgilerin edinilebilirliği ve bilinirliği gereklidir. Ancak bu kavramlar, yalnızca bir ülke, bir kentsel alan ya da çevresi içinde somutlaştıklarında anlamlıdır.

Tahran şehri, kentsel planlama, boyut, çeşitlilik, iç dinamikler ve ekonomik rol bakımından Los Angeles ya da Şangay gibi olabilmesine rağmen, bölgesel ve kültürel nitelikleri olmadan anlaşılamaz.

Tahran'ın nüfusu 1900'de 200.000'den 1996'da10.3 milyona 50 kat arttı ve bunun 680 milyonu Tahran şehir sınırları içinde yaşıyor. Ancak aynı dönemde İran'ın toplam nüfusu 9,8 milyondan 60 milyona, sadece beş kat arttı. Toplam nüfusta yalnızca% 2 paya sahip olan Tahran, şimdi% 15'ten fazla paya sahiptir. Bu oran 1970'lerden beri göreceli olarak istikrarlı kalmıştır. Bu nüfus patlaması, Capital'in eşsiz cazibe merkezlerine bağlı göçlerin sonucudur. 100 yıl önce sadece bir şehir olan bir sermaye şimdi hükümetten dolayı modern bir metropol haline geldi.

Merkezileşme ve toplumsal refah düzeyindeki gelişmeler. Bu nedenle, Tahran birçok benzersiz yönüne karşın, Ankara, Brasilia ve hatta St. Petersburg gibi büyük şehirlerle karşılaştırılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Borsa İstanbul ve Tahran Borsası Tahran'da İran-Türkiye Sermaye Piyasaları Forumu'nu düzenledi

 

tahran-BORSASI-forumu Borsa İstanbul ile Tahran Menkul Kıymetler Borsası arasındaki işbirliğini artırmayı amaçlayan ilk İran-Türkiye Sermaye Piyasası Forumu, 29 Şubat'ta Tahran'da düzenlendi.

 

Borsa İstanbul ile Tahran Menkul Kıymetler Borsası (TSE) arasında 26 Ekim 2015'te imzalanan Mutabakat Zaptı'na (MoU) uygun olarak işbirliğini artırmak ve ikili ilişkileri artırmak için atılan ilk adımlar. İlk "İran-Türkiye Sermaye Piyasaları Forumu" iki borsa tarafından 29 Şubat Pazartesi günü Tahran'da düzenlendi.

 

İşbirliği çabalarının kilit noktası, iki borsa arasındaki şirketlerin ikili listelemesini içermektedir. Tahran'daki Forum, Borsa İstanbul ve Türk sermaye piyasalarının İran'la işbirliğini artırma hedefine yönelik önemli bir ilk adım olduğunu gösteriyor.

 

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Dinç tarafından yönetilen Türk delegasyonu, Sermaye Piyasası Kurulu, Sermaye Piyasası Kurumu, ara kurumlar, yatırım bankaları, hukuk firmaları ve portföy yönetim şirketleri. İran ara kurumları, yatırım bankaları ve finansal danışmanlık şirketleri, 150'den fazla katılımcının katıldığı Forum'a büyük ilgi gösterdi.

 

İran-Türkiye Sermaye Piyasası Forumu, iki ülkenin sermaye piyasası kurumları arasındaki somut işbirliği alanlarının tanımlanmasını kolaylaştırmış ve müteakip altyapı hazırlık çalışmalarına başlamıştır. Borsa İstanbul halka arzı ve ticaret süreçleri üzerine İran sermaye piyasası kurumlarına ve İranlı şirketlere sunumlar gerçekleştirdi. İslami finansal araçlar ve türev ürünler gibi ilave konular da gözden geçirildi.

 

Borsa İstanbul CEO'su Tuncay Dinç , Forum sırasında yaptığı konuşmada, "İran ve Türkiye ekonomileri önümüzdeki yıllarda dünya ekonomilerinin çoğundan önemli ölçüde ayrım yapacakları için işbirliği çabalarımızı bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmel bir zaman. Genç nüfusu ve güçlü yerel talebi ve temelleri ile bu iki büyük ekonomi bölgemizde hakim olacak. Bir başka katalizör var: hepimiz biliyoruz ki İran ekonomisinin dünyaya açılması, Türkiye de dahil olmak üzere MENA bölgesindeki tüm ekonomilere katkıda bulunacaktır. Elbette böyle bir ekonomik büyüme, sermaye piyasalarının geliştirilmesini gerektirir. Ekonomik hedeflerimize ulaşmak için daha fazla sermayeye ihtiyacımız var. Ekonomimizi desteklemek için daha fazla halka açık şirkete ihtiyacımız var. Firmalarımıza yatırım yapmak için daha fazla yerel ve yabancı yatırımcıya ihtiyacımız var. Önümüzdeki büyük projelerimizi gerçekleştirmek için önemli miktarda para çekmek zorundayız. Türkiye ve İran, 1.2 milyar dolar toplam ekonomik büyüklükte ve iyi dış ticaret hacmine sahip yakın komşularıdır. Yüzlerce yıldır barış geçmişini paylaşıyorlar. Buna göre, iki borsa olarak, ekonomilerimizin büyümesine yardımcı olmak için birlikte çalışabilir ve güçlü bağlarımızın bir parçası olabiliriz. Türev enstrümanlar, veri satışı, ticaret sonrası ticaret ve diğer pek çok potansiyel alan vardır. Bu iki gün boyunca burada ve ötesinde bu konularda duracağız. "

 

Tahran Menkul Kıymetler Borsası Genel Müdürü Dr. Hasan Ghalibaf Asl "İki borsa arasındaki önemli gelişmelerden biri de 26 Ekim 2015'te İstanbul'da bir Mutabakat Zaptı imzalamaktaydı; Bu, TSE ve Borsa İstanbul'un işbirliğine yeni bir bölüm açıyor. Bugünkü Forum, belgeyi uygulamak için önemli bir adım. Forum, piyasa varlıklarının birbirlerinin potansiyel kapasitelerinden fayda sağlayacağı mükemmel bir platform sunuyor; böylece uzun vadeli güçlü ilişkiler kurulacak. Türk yatırımcılara ve iş adamlarına İran'ın sermaye piyasalarına olan ilgiden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Son yıllarda Türkiye menkul kıymetler piyasası kayda değer bir gelişme gösterdi ve küresel piyasalarda ilginç bağlantılar kuruldu ve bu durum İranlı piyasa oyuncuları ve yatırımcıları için büyük bir fırsat olabilir "dedi.

 

Tahran Menkul Kıymetler Borsası ve İran Menkul Kıymetler Borsası Örgütü (İMKB) yöneticilerinin Borsa İstanbul'a ziyaretleri sırasında 26 Ekim 2015'te Borsa İstanbul ve Tahran Menkul Kıymetler Borsası arasında bir Mutabakat Muhtırası imzalanmıştır. MoU, iki alışverişi için işbirliğini teşvik etmeyi ve karşılıklı yarar sağlayan iş fırsatları geliştirmeyi amaçlıyor. Borsa İstanbul ve Tahran Borsası arasındaki MoU, bilgi alışverişi ve uzmanlık, personel değişimi, ortak etkinlik organizasyonu ve ikili listeleme fırsatlarının geliştirilmesini gerektiriyor.

 

Tahran Borsası Hakkında

Tahran Menkul Kıymetler Borsası (TSE) Şubat 1967'de kurulmuştur. İran'ın en eski ve en büyük menkul kıymetler piyasasıdır. TSE, 1990'lı yıllarda Dünya Borsalar Federasyonu ve Euro-Asya Borsaları Federasyonu gibi uluslararası kuruluşlara katılmıştır. Borsa, çeşitlendirilmiş araçlarla donatılmış ve paydaşlar için katma değer yaratmak için kolay erişime sahip, adil, verimli ve şeffaf bir piyasa başlatmaya görevlendirildi. TSE, ekonomik faaliyetlerin finansmanında, pazarın bütünlüğünü ve hissedar haklarını korumak, İran'da mali bilgi geliştirmek, piyasa erişimini teknoloji ile kolaylaştıracak ve küresel ilişkilerini genişletmek için ülkenin sermaye piyasasının payını artırmayı hedefliyor. Yatırımcılar TSE'deki hisse senetleri, tahviller, sukuklar, ETF'ler ve bazı türev ürünler üretmektedir. Çevrimiçi ticaret erişimi 2010'dan beri mevcuttur.

 

Diger Yazilar:
                                            

 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic